Ustawa deweloperska – ogłoszenie o rozpoczęciu sprzedaży

Tak jak przypuszczałem, wzmianka w ostatnim wpisie na temat doboru treści ogłoszenia o rozpoczęciu sprzedaży przedsięwzięcia deweloperskiego wywołała duże zainteresowanie.

Co można na szybko i oględnie poradzić deweloperom – ogłoszeniodawcom? W tym miejscu może tylko tyle, żeby treść ogłoszenia była możliwie najpełniejsza i najkonkretniejsza. No i żeby ogłoszenie rzeczywiście było ofertą w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Byłoby wskazane, żeby nawet dziura w ziemi opisana była w treści ogłoszenia (musi ono zostać opublikowane przed dniem 29 kwietnia, nawet nie w tym dniu) z użyciem docelowej nazwy marketingowej osiedla lub inwestycji, pod którą oferta będzie promowana w zaawansowanych fazach sprzedaży. Ale to już tylko taka wisienka na torcie wobec zasadniczego doboru elementów treści anonsu 🙂

I teraz gwóźdź programu: czy ogłoszenie powinno zawierać notkę, że jest zamieszczane w celu spełnieinia wymogów ustawy deweloperskiej z ewentualnym przytoczeniem któregoś z jej przepisów? Znakomita większość z ogłoszeń widocznych w prasie zawiera taką klauzulę. Ja mam na ten temat własne zdanie, ale jest to zbyt kruchy lód, żeby stąpać na nim w ramach bloga. Chyba warto w tej kwestii zasięgnąć indywidualnej porady prawnej, za którą ktoś weźmie odpowiedzialność. O ile nie jest jeszcze za późno…

 

 

Śledź odpowiedzi dzięki RSS 2.0
  1. Dziwi fakt, że banki nawet w przypadku załapania się na stare zasady zaczynają wymagać od deweloperów spełnienia warunków typu umowa w formie aktu czy prospekt informacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *